Toto je vyrovnávacia pamäť Google pre http://wiki.cnl.tuke.sk/QoSProjekt/AdaptivneVzorkovanie. Je to snímka stránky, ako sa zobrazila dňa 25. mar. 2009 19:32:35 GMT. Aktuálna stránka sa odvtedy mohla zmeniť. Viac informácií

Len textová verzia
 
AdaptivneVzorkovanie < QoSProjekt < TWiki
r5 - 23 Nov 2007 - 16:01:13 - MartinZambaYou are here: TWiki >  QoSProjekt Web  > AdaptivneVzorkovanie

Adaptívne vzorkovanie sieťovej prevádzky

Todo list, Trac

Material na citanie:

IPFIX, PSAMP

Ako pisat diplomovku

Diplomovky:
Pouzivatelske prirucky na odkukanie
Vzorkovanie parametrov sietovej prevadzky pouzitim metod umelej inteligencie pdf
Analýza, návrh implementácie a vlastná implementácia štandardov IPFIX a PSAMP v meracom nástroji BasicMeter pdf
Rojak

Src:

Beem - Juraj Lison
Beem unstable v.3.0

Report k 14.11.2007:

- kedze linux som nemal nikde nahodeny a nerobim s nim zas az tak casto tak prvy challenge bol nahodit linux do wmvare smile - to je ok
- druhy challenge bolo BasicMeter skompilovat, cosa minejak zatial nepodarilo a tak to doteraz riesim (mam namysli zdrojaky od Lisona)
- dalsi bolo pochopit zdrojovym kodom ... cast z nich som si prezrel, zhruba som si pozeral strukturu do akej je to usporiadane. Doteraz som si nedokazal urobit uceleny presny prehlad o toku informacii v programe a takisto co ma presneco na starosti a tak ... Budem potom potrebovat asi k tomu trocha help.
- dalej som sa pozeral na evolucne algoritmy trocha. Vase navrhovane riesenie - riesit optimalizaciu pomocou ev.alg. mi po tom co som sa dozvedel nepripada najstastnejsie - aspon tak kao som to pochopil. Sice ev.alg. dokaze hladat maximum/minimum nejakej funkcie, ale s tym ze je to masivne paralelny proces a vyhodnotenie uspesnosti stavu kazdeho jedinca v populacii (kde je ich napr 1000) je podrobene zadanej funkcii (ako blackboxu) a na zaklade toho sa da napr. polovica neuspesnych jedincov odfiltrovat a vygenerovat namiesto nich, z tych uspesnych jedincov, novych jedincov. Lenze toto sadeje v realnom case. V pripade basicmetra si neviem predstavit implementaciu tohto, kedze v jednom case mozme skusat iba jedneho jedinca. Tym mam na mysli, ze ak vygenerujeme nejaku sadu parametrov pre exportovanie (alebo aj vzorkovanie), tak vieme sa k tejto sade vyjadrit, ci bola vhodna, alebo nie az po urcitom case a aj to s tym ze vieme uspesnost presne ohodnotit, cize by sme museli mat aj nejaku referenciu oproti ktorej by sme exportovane / navzorkovane hodnoty porovnali. Neviem mozno sa mylim, mozno som to zle pochopil, ale pre mna aplikacia ev.alg. nepripada vhodna.

Report k 23.11.2007:

- Beem od Juraja Lisona sa konecne podarilo skompilovat. Problem bol trivialny - v knizniciach. Napriek snahe nainstalovat kniznice libpcap a libxml2, ktora sa zavrsila asi pred tyzdnom zdarnym koncom, zdrojove kody stale nesli skompilovat. Nakoniec som dostal hint od EqA?. Nestacilo spravit z kniznic binarky, ale aj cely include adresar zo zdrojakov libxml2 nakopcit do /usr/include/. Riesenie triavialne mi zabralo dva tyzdne casu smile ... co uz.
- Kontaktujem Juraja Lisona ohladom metodiky, ktoru pouzil na vyhodnocovanie svojich vysledkov ...

-- MartinZamba

Edit | WYSIWYG | Attach | Printable | Raw View | Backlinks: Web, All Webs | History: r5 < r4 < r3 < r2 < r1 | More topic actions
 
Powered by TWiki
This site is powered by the TWiki collaboration platformCopyright © by the contributing authors. All material on this collaboration platform is the property of the contributing authors.
Ideas, requests, problems regarding TWiki? Send feedback